Bicikl

Ocena korisnika:  5 / 5

Zvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivnaZvezda aktivna

Na FIBA 2014 Svetskom prvenstvu u košarci, koji se od 30. avgusta do 14. septemba održavalo u Španiji košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je srebrnu medalju i postala vicešampion Sveta!

Selektor Aleksandar Saša Đorđević, jedan od najtrofenjnijih košarkaših asova Srbije, odlučio se da košarkašku reprezentaciju Srbije na FIBA 2014 Svetskom prvenstvu predstavljaju sledeći košarkaši: Miloš Teodosić, Marko Simonović, Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Nemanja Bjelica, Stefan Marković, Nikola Kalinić, Stefan Birčević, Nenad Krstić, Miroslav Raduljica, Raško Katić, Vladimir Štimac. Srpski košarkaši su istrajnom i hrabrom borbom od prve do poslednje utakmice pobeđujući jednog po jednog rivala pokazali izuzetno košarkaško znanje i umeće. Igrali su odličnu košarku! Ipak, u finalnoj utakmici su izgubili od reprezentacije Amerike koja je igrala fenomenalno! Naismith trofej je zaslušeno pripao reprezentaciji Sjedinjenih Američkih Država. Finalna utakmica je bila izuzetno kvalitetna!

Svečani doček košarkaške reprezentacije Srbije, streljačica Jasna Šekarić, Bobana Veličković i Zorana Arunović, koje su osvojile ekipnu zlatnu medalju na prvenstvu u Granadi i rvač Davor Štefanek koji je u Uzbekistanu postao Svetski šampion u kategoriji do 66kg, održan je ispred Skupšine grada Beograda, pred više od 20,000 građana.